Rychlý kontakt

Sídlo firmy:

LEMISPED CB s.r.o.
Nádražní 158/23
370 01, České Budějovice
tel./fax: 386 350 871


Provozovna:

LEMISPED CB s.r.o.
Frymburk 26
382 79, Frymburk
tel./fax: 380 735 159

TOPlist


FERROLI

Společnost ENBRA - jako jedna z mála na českém trhu - dokázala pružně reagovat na tento trend a po celou dobu své existence nabízí svým zákazníkům produkty, systémy, řešení a služby, vedoucí k výrazným úsporám energií a vody a dále takové produkty, systémy, řešení a služby, které těchto úspor umožňují dosahovat. To společnosti zaručuje, že poptávka po našich produktech má trvale zvyšující se charakter a společnost díky tomu zaznamenává trvalý růst. Společnost se orientuje v posledním období stále více i na využívání obnovitelných paliv, zejména dřeva, dřevní štěpky a pelet a také na solární systémy.


 

Kotle

Nejrozšířenějším zdrojem tepla pro byty, bytové domy, firmy atd. tam, kde není k dispozici systém dálkového zásobování teplem, či kde není připojení na systémy CZT žádoucí, jsou nepochybně kotle, a to jak kotle plynové, na tuhá paliva či kotle spalující paliva kapalná.

V oblastech, kde proběhla plynofikace, jsou pak nejrozšířenější kotle klasické a díky posunu v oblasti vývoje jsou čím dál rozšířenější kotle kondenzační. Ty vynikají nižší spotřebou paliva a vyšší účinností nežli kotle klasické.

Klasické kotle dělíme na:

  • tzv. turbo (nucený odtah spalin)
  • komínové (odtah komínem)

Výroba klasických kotlů však bude díky legislativě EU a novým požadavkům na účinnost v rámci EU ukončena k září 2015. Nejedná se pouze o kotle nižších výkonů, jsme schopni vyřešit pro Vás zdroje tepla o výkonu několika MW při zachování rozumné výše investice, servisních nákladů a také maximální účinnosti. Od letošního roku budou kotle označeny energetickými štítky umožňujícími Vaši lepší orientaci při výběru nového zařízení.

Velmi rozšířené jsou také kotle na tuhá paliva (uhlí, dřevní pelety apod.), jejichž vývoj směřuje ke kotlům s automatizovaným provozem optimalizujícím režimy spalování paliva, a to jak po stránce minimalizace spotřeby paliva, tak i po stránce vypouštěných emisí do ovzduší. Při jejich pořízení je tedy vhodné sledovat emisní třídu a třídu účinnosti tak, aby byla co nejvyšší. ENBRA Vám nabízí jako novinku kotel TP-EKO, který je certifikován v nejvyšší 5té emisní třídě.

Nedílnou součástí optimálního provozu zdrojů tepla je také jejich regulace a možnosti jejího využití k nejvhodnějšímu operačnímu režimu (ekvitermní regulace, časové programy, apod.)

 

ENBRA - Kondenzační kotle ENBRA - Konvenční kotle ENBRA - Elektrické kotle ENBRA - Kotle na tuhá paliva a peletové hořáky  

Využívají zbytkové teplo obsažené ve spalinách pro zvýšení účinnosti. Optimální pro tzv. nízkoteplotní otopné soustavy navržené pro teplotu otopné vody do 55 °C, tak aby byl zachován princip kondenzace. Příprava teplé vody je řešena ohřevem: průtokovým, v externím zásobníku či v zásobníku integrovaném přímo v kotli.

Řada konvenčních plynových kotlů pro topení s možností přípravy TV v externím, nebo vestavěném zásobníku, nebo s průtokovým ohřevem TV v bithermickém případně deskovém výměníku. Kotle primárně určeny jen pro topení jsou připraveny k ohřevu TV v externím zásobníku - postačí pouze dokoupit čidlo teploty TV.

Řada elektrických kotlů o nominálních výkonech 8, 15, 24 kW s možností plynulé modulace po výkonovém kroku 2,5kW. Kotle podporují ekvitermní regulaci a je k nim možné připojit zásobník TV. Možnost ovládání pomocí GSM modulu.

Litinové kotle na tuhá paliva s možností spalování dřeva, černého uhlí, nebo koksu. Kotle jsou vyrobeny z jakostní tenkostěnné litiny G20 patentované výrobcem. Kotle je možné pomocí přestavné sady osadit hořákem na pelety SUN P7, nebo SUN P12.

 

 

 

 

 

 
ENBRA - Odkouření  

Napište nám

Veškeré dotazy k výše uvedené informaci Vám rádi zodpoví naši vyškolení pracovníci na telefonu, který naleznete v kontaktech. Pokud raději volíte elektronickou komunikaci, použijte, prosím, následující formulář:

 
    © http://www.lemisped.cz, Copyright © CRnet, s.r.o. 2011